Czym są czakry i jak na nas wpływają?

Jeśli odczuwasz chroniczne przemęczenie, przytłoczenie problemami i brakuje Ci chęci do tego, aby coś zmienić w swoim życiu, czujesz się niepewnie, spadła odporność na zachorowania,  to warto wykonać rytuał oczyszczania aury. Zabiegi oczyszczania energetycznego pozwalają uwolnić się od złych myśli, wyobrażeń oraz negatywnych powiązań. Zabiegi te uwalniają  od podpiętych bytów, które wysysają naszą energię. Dlatego też bardzo ważne jest oczyszczanie energetyczne naszego ciała, by móc lepiej cieszyć się życiem i doświadczać szczęścia i radości każdego dnia i w każdej sferze życia.    Słowo „czakra” pochodzi z sanskrytu i oznacza „koło”. Większość szkół filozoficznych i ezoterycznych rozróżnia 7 czakr głównych oraz pomocnicze czakry, znajdujące się w stopach, kolanach, dłoniach i czakry podrzędne. Czakry, to znajdujące się w niewidzialnych ciałach centra energetyczne w kształcie lejków, które są przekaźnikami i odbiornikami energii. Otwierają się, jak kwiaty ujawniając swoje cechy, przywracając nam wewnętrzną równowagę oraz poprawiają nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Energia w czakrach jest w ruchu wirowym, a każda czakra związana jest ośrodkiem hormonalnym i dostarcza energii do funkcjonowania, natomiast blokada przepływu energii, i przeładowanie może doprowadzić do zaburzeń hormonalnych, dysharmonii ciała, umysłu i ducha . Przy dużym zaniedbaniu taka dysharmonia ma także wpływ na zdrowie fizyczne.   Czy warto oczyszczać i harmonizować czakry?   Tak, czakry możemy a czasem powinniśmy oczyszczać często, ze względu na przebywanie wśród osób o złej energetyce. Intuicja sama podpowie nam, kiedy będzie na to właściwy czas. Ilekroć poczujesz niepokój,  wewnętrzne podenerwowanie będą to pierwsze objawy wskazujące na to, że warto powtórzyć rytuał. Harmonizować energię czakr można na wiele sposobów. Używając kolorów, olejków, mantr, wyobraźni, afirmacji, medytacji oraz energii kamieni. W doborze najlepszej dla siebie metody polecam skorzystać z pomocy specjalistów od magii i oczyszczania. Czakry – kolory Terapia kolorem pomaga w synchronizacji każdej czakry. Każda czakra, ma przydzielony swój kolor tęczy. 

  1. Fiolet – czakra korony  2. Indygo – czakra trzeciego oka ( zwana również czakrą rozkazującą, lub okiem wewnętrznym) 3. Niebieski – czakra gardła ( zwana również centrum komunikacji) 4. Zielony – czakra serca ( zwana także centrum serca) 5. Żółty – czakra splotu słonecznego  6. Pomarańczowy – czakra sakralna ( zwana także centrum  krzyża)  7. Czerwony – czakra podstawy ( zwana także czakrą korzenia)
Jak chcesz się więcej dowiedzieć o czakrach, to zapraszam na kolejny artykuł, w którym dowiesz się, za co odpowiadają poszczególne czakry i w jaki sposób można je harmonizować.