Dar jasnowidzenia – co to jest i jak go otrzymać?

Dar jasnowidzenia jest zdolnością do postrzegania osób, zjawisk i przedmiotów w czasie i przestrzeni bez udziału zmysłów. Najprościej mówiąc, jest to kierowanie się intuicją. To dar od Boga. Jasnowidz potrafi przewidzieć przyszłość, jak i zobaczyć przeszłe wydarzenia – jest to umiejętność niezwykle przydatna podczas poszukiwań osób i przedmiotów, które zaginęły.

Skąd taka moc?

Istnieją osoby, które nie potrafią jasno wytłumaczyć skąd w nich znalazła się taka umiejętność. Często mają wizje, słyszą wewnętrzne głosy i dzięki temu pozyskują wiedzę na tematy związane z przyszłością. Jasnowidz może doświadczać także proroczych snów lub wizji, które kreują się przed jego oczami. Dar jasnowidzenia choć jest sprawą bardzo indywidualną, to istnieją ćwiczenia, które teoretycznie mogą pomóc nam wypracować taką zdolność.

Wzrokowcom polecane jest wpatrywanie się w ekran – lustro, szkło, kryształowa kula. Kluczowe jest wyćwiczenie umiejętności długiego wpatrywania się w ekran. Po pewnym czasie regularnej praktyki, można zobaczyć niewyraźne obrazy – a w późniejszym czasie dowolnie sterować swoją wolą, aby decydować co chcemy ujrzeć. Słuchowcy powinni skupić się na ekranie słuchowym – muzyka relaksacyjna, odgłosy przyrody, muzyka klasyczna. Z kolei ludzie, którzy mają wyczulony zmysł dotyku muszą skupić swoją uwagę na odbieraniu wrażeń, na przykład siedząc w podmuchach wiatru. Dar jasnowidzenia wymaga wytrwałości i pełnego skupienia podczas wykonywania ćwiczeń. Nic nie dzieje się od tak – trzeba czasu, aby przełamać blokadę i doświadczyć wizji.

Dar znany od wieków…

Jasnowidzeniu, praktycznie od zawsze towarzyszy ludzka ciekawość. Przewidywanie przyszłości wzbudza ogromne emocje. Człowiek, który chce zostać jasnowidzem musi mieć niezwykle silnie rozwiniętą intuicję. Przyda się również znajomość ludzkiej psychiki. Taka umiejętność wymaga wielu lat pracy z własnymi zdolnościami. Nic nie dzieje się od tak i nawet tak wielki dar trzeba rozwijać i trenować, aby stawać się coraz lepszym – dotyczy to zarówno przewidywania przyszłości, jak i rekonstrukcji przeszłości.